ریشه کنی مگس ها تخصص ماست


سوالات متداول در مورد آفت مگس

در این صفحه از سایت، به سوالات متداول شما در مورد آفت مگس پاسخ داده ایم، امید است با مطالعه این قسمت از سایت از شر این آفت برای همیشه خلاص شوید


چه چیزهایی باعث ورود مگس به خانه ها می شود؟

مگس ها از شایع ترین آفات در سراسر دنیا هستند. آن ها روی موادی مثل فضولات انسانی و حیوانی، زباله ها و غذای فاسد شده تولید مثل و از آن ها تغذیه می کنند. عدم رعایت بهداشت، وجود درز و شکاف میان پنجره ها و درب ها منجر به ورود مگس ها به خانه می شوند.

چه بویی مگس ها را دور می کند؟

رایحه اسطوخودوس چیزی است که موجب فرار مگس ها می شود. می توانید این گیاه را در باغچه بکارید یا اینکه دسته ای از گیاه اسطوخودوس را در گلدان قرار داده و آن را کنار پنجره بگذارید. همچنین می توانید از شمع هایی با رایحه اسطوخودوس استفاده کرده و از این راه مگس ها را از خانه دور کنید.

چگونه مانع از ورود مگس به خانه شویم؟

راه های زیادی برای پیشگیری از ورود مگس وجود دارد که در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم. استفاده از مگس کش های برقی: مگس کش های برقی به واسطه نور ماوراء بنفش باعث فریب و جذب شدن مگس ها شده و با استفاده از شوک الکترونیکی کشته می شوند. استفاده از دود: دود روشی مؤثر در دور کردن مگس ها است. فریب دادن مگس ها با کیسه آب: کیسه پلاستیکی شفافی را تا نیمه، پر از آب کنید. درب آن را ببندید. کیسه را می توانید در راهروها، بالای پنجره ها و مناطقی که مگس ها رفت و آمد دارند آویزان کنید. نور از جهات مختلفی از کیسه آب عبور کرده و در زوایای زیادی منعکس می شود. مگس ها در هر چشم حدود 8000 لنز دارند. این امر موجب می شود آن ها از همه جهت به اطراف احاطه داشته باشند. اما در این مورد انعکاس زیاد نور در آب موجب گیج شدن مگس ها شده و آن منطقه را به سرعت ترک می کنند. استفاده از پنکه در فضای خارجی خانه: می توانید برای دور کردن مگس از پنکه ای در ارتفاع حدود یک و نیم متر استفاده کنید. جریان های هوایی ایجاد شده، مگس ها و پشه ها را از آنجا دور خواهد کرد.

با استفاده از سرکه می توان مگس ها را از گیاهان دور کرد؟

سرکه یک پاک کننده طبیعی است که در خانه کاربردهای زیادی دارد. اگر در کنار گلدان هایتان مگس زیادی تجمع پیدا می کند می توانید از اسپری سرکه برای دفع مگس ها از آن ها استفاده کنید.

با وجود رعایت اصول بهداشتی در خانه، چه چیزهایی منجر به افزایش مگس می شود؟

وجود درز و شکاف در پنجره ها و درب ها یک راه آسان ورود مگس به خانه و افزایش تعداد آن ها می باشد. وجود حیوانات خانگی و فضولات آن ها نیز دلیل دیگری برای جذب و افزایش مگس ها در خانه است.

سریع ترین راه برای خلاصی از شر مگس های میوه چیست؟

مگس های میوه به سرعت جذب سرکه می شوند. می توانید یک لیوان یا کاسه را با سرکه و صابون مایع پر کنید. روی آن یک لایه پلاستیک گذاشته و روی آن چند سوراخ کوچک ایجاد کنید. بوی سرکه باعث جذب مگس های میوه خواهد شد. مگس ها به داخل کاسه می افتند ولی قادر نخواهند بود از آن خارج شوند.

مگس ها شب ها کجا می روند؟

مگس ها در شب زیر برگ ها و شاخه های درختان و همچنین بین چمن ها و علوفه های بلند پنهان می شوند. آن ها به مکانی نیاز دارند که بتوانند خود را از گزند باد، باران و سرما حفظ کنند.

آیا مگس های مرده، باعث جذب مگس های دیگر نیز می شوند؟

به طور کلی مگس ها به زباله، مواد در حال فساد و اجساد سایر جانداران جذب می شوند. مگس ها حتی به مگس های زنده و در حال پرواز و فضولات سایر مگس ها نیز جذب می شوند. پس وجود مگس های مرده در محیط می تواند باعث جذب سایر مگس ها شود.

چرا در زمستان مگس ها در خانه زیاد می شوند؟

مگس های بزرگی که در فصل زمستان، تعدادشان افزایش می یابد مگس های خوشه ای هستند. مگس های خوشه ای در قسمت هایی مثل بین دیوارها، اتاق زیرشیروانی یا در زیرزمین ها تخم گذاری کرده و پنهان می شوند. بعد از 10 الی 12 روز بسته به دمای هوا، جمعیت زیادی از مگس ها از تخم بیرون می آیند.

آیا مگس ها در خانه ما لانه می سازند؟

مگس های خانگی لانه سازی نمی کنند. آن ها در مکان های آلوده، مدفوع، زباله یا لاشه حیوانات تخمگذاری می کنند. تخم ها پس از مدت کوتاهی هچ شده و باعث افزایش جمعیت مگس ها در خانه می شوند.

آیا مگس های خانگی بیماری ایجاد می کنند؟

درست است که فقط برخی مگس ها نیش می زنند یا گاز می گیرند. اما راه های انتقال بیماری به این دو مورد محدود نمی گردد. مگس ها حامل آلودگی های بسیاری هستند که از زندگی و تولید مثل در مکان های آلوده نشأت می گیرد. ورود آن ها به خانه باعث انتشار عوامل بیماری زا خواهد شد.

چرا مگس ها پاهای خود را به هم می مالند؟

مگس ها حشراتی هستند که در آلودگی ها زندگی و تغذیه می کنند. این آلودگی های روی بال، پرزهای ریز روی بدن، چشم های مرکب و پاهایشان منجر به عدم حفظ تعادل در پرواز و کاهش در دریافت ارتعاشات حسی مگس ها می شود. به همین دلیل آن ها از هر فرصتی برای تمیز کردن بدنشان استفاده می کنند.

مگس ها چه تعداد تخم می گذارند؟

مگس ها در کل دوره زندگی خود تا 500 عدد تخم می گذارند. تخمگذاری مگس ها در دسته های 75 تا 150 عددی است. تخم ها به رنگ سفید و به طول یک میلیمتر هستند.

اگر غذایی که در آن مگس افتاده است بخوریم چه اتفاقی می افتد؟

مگس ها دندان ندارند برای غذا خوردن بزاق شان را روی غذا ریخته آن را به مایع تبدیل می کنند و با استفاده از خرطوم شان آن را می مکند. پس غذایی که مگس ها از آن تغذیه کرده اند آلوده به بزاق مگس و در نهایت تمام میکروب هایی است که مگس آن ها را حمل می کند. به همین دلیل غذای آلوده به مگس می تواند عامل ایجاد بیماری در انسان شود.

مگس ها بوی غذا را از چه فاصله ای تشخیص می دهند؟

مگس ها می توانند بوها را از فاصله 7 کیلومتری تشخیص دهند. اما طی کردن این فاصله ممکن است دو یا سه روز برای مگس ها طول بکشد.


سفارش سم از طریق:
Background Image
×